אומרים שאין דבר יותר קשה יותר מאשר חיתוך סלעים, אך אנחנו ידועים שבעזרת כלים מתאימים גם זה אפשרי. לעיתים חיתוך הסלעים זה הכרחי לצורך דברים שונים, כפי שנראה מיד, ולכן בשביל לעשות את זה, יש להזמין אנשי מקצוע מתאימים שמתנסים בעבודה מסוג זה.

חיתוך סלעים מתבצע לצרכים שונים, הן לאומיים, עסקיים ופרטיים. החיתוך מתבצע, בדרך כלל, בעת בניית מבנים חדשים, שיפוץ מבנים ישנים, תיקון תקלות שונות, שינוי תווי של כביש או שביל, וכן כאשר יש צורך לפנות שטחים שונים ואין דרך לעשות זאת אלא באמצעות חיתוך וביקוע סלעים.

על מנת לבצע חיתוך של סלעים, יש צורך לבחון מספר פרמטרים לפני תחילת העבודה:

מהו גודל הסלע שיש לבצע חיתוך שלו
מה הוא מיקומו בשטח
מה עומד לצידו והאם זה בטיחותי לבצע בו חיתוך במקום או שיש צורך לפנות את השטח סביבו קודם לכן
עד לאיזו רמה יש צורך לחתוך אותו או לבצע בו ביקוע
מאיזה חומר הוא מורכב והאם הוא מכיל חומרים נוספים בתוכו
האם ניתן לבצע את העבודה ביום אחד או שיש צורך לבצע אותה במספר ימי עבודה
נקודות אלו חשובות על מנת שנוכל להתחיל בביצוע העבודה בצורה מהירה ויסודית. את העבודה נבצע מכשירים כבדים דוגמא מקדחות, מכונות בלחץ מים גבוה (שיטה שהיתה נהוגה כבר בשנות השלושים לחיתוך סלעים וחומרים כבדים אחרים), מסורים חשמליים ועוד. כלים אלו אמורים להיות בשימוש , אך ורק בקרב אנשי מקצוע, שמכירים את התחום, יודעים כיצד להפעיל אותם וכיצד לנהוג באופן בטיחותי ואחראי עימהם.

מתי נזדקק לעבודות חיתוך בסלע

כפי שציינו קודם לכן, ישנם מקרים מסוימים בהם נצטרך להזמין עבודות חיתוך בסלע, הנה פירוט רחב יותר של המקרים:

פינוי סלעים מהשטח – במקרים רבים, בעיקר לצורך סלילת כבישים, יצירת שבילים, בניית מבנים חדשים. יש צורך לפנות סלעים קיימים. מאחר ולא ניתן תמיד לפנות אותם בעזרת הובלה, אזי שנהוג להשתמש בפעולה של חיתוך הסלע לחלקים קטנים יותר ורק לאחר מכן להעביר אותם למקומות אחרים.
בניית מבנה חדש – במידה ורוצים לבנות מבנה חדש במקום יש סלעים או לשלב חתיכות סלעים במבנה, הרי שאז נזמין עבודת חיתוך סלעים
שיפוץ מבנים ישנים – במידה ויש במבנה קירות שיש צורך לפרק אותם, או סלעים ישנים, נזמין שירות זה.
עיצוב – כיום נהוג להשתמש בסלעים גם בתור פריטי עיצוב בשטח, לשם כך לא פעם נידרש לבצע עבודה של פירוק וחיתוך.
לפני סיום, חשוב לנו להבהיר, עבודה של חיתוך סלעים היא עבודה לא פשוטה ולא כל אחד יכול לעשות אותה. זו הסיבה שאם אתם נדרשים לעבודה כזו, יש להזמין אנשי מקצוע עם כלים מתאימים שיוכלו לבצע אותה עבורכם, בצורה יסודית, איכותית ובטוחה.

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!