קיימים כמה כלים לניסור בטון וסוגים שונים לפי גודל הניסור. ישנם את המסורים המופעלים על ידי חשמל ואחרים עם בנזין – הכל תלויי בסוג הניסור הנדרש. לא כל המסורים משולבים בהם אבני יהלום תעשייתי לחיתוך. בנוסף להם יש את שרשרת הניסור עם היהלומים ויעודה עבור קירות או משטחים ממש עבים ורחבים.

מסורים ידניים

בלשון אנשי המקצוע מכונים גם מסור לעבודות קלות, והם אינם ממש מדוייקים אלא לביצוע חיתוך שלא נידרש בו אסטטיקה מיוחדת. גם כאשר הבטון המנוסר אינו עולה על 15 סנטימר עובי. אבל עיקר השימוש עבור חריצה בניסור. כאשר מעוניינים לחצוב בקיר בטון קשה אין צורך לחצוב עם כלים רוטטים שטווח העבודה שלהם יימשך המון זמן. מסור ידני יחרוץ בקיר או להבדיל ברצפת החדר חריץ עמוק דיו לתשתית צנרת מים ברצפה או קווי חשמל ותקשורת בקירות. קיימת אפשרות לחיבור שואב אבק למניעת התפזרות של חלקיקים או לפחות לצמצם אותם בחלל הבית.

מסורי שרשרת לבטון

בנויי חוליות חוליות בדומה לשרשרת של אופניים אשר ברובם משולבים חלקיקי יהלומים לחיתוך.
ניתן לראות כמה מסורי בטון באתר של חברת מוברס ניסור בטון

מסורי כבל יהלום לבטון

מיעד בראש ובראשונה לגושים גדולים של בטון. זהו בדרכך כלל כבל חזק מאוד שבו משולבים במרחקים שווים חלקי יהלום תעשייתי ובעת התנועה של הכבל על גבי הבטון יוצר חיכוך בנקודת מגע צרה מאוד ועל ידי כך גורם לניסור. כבודו של הכבל במקומו מונח והוא נותן פתרון של חיתוך בטון בגושים וגדלים שבהם שאר המסורים לא מתאימים או לא מסוגלים להתמודד עם עוביים רחבים מאוד.
ניסור קיר בטון
מגוון האפשרויות של ניסור קירות בטון מעניק אופצייה לשינויי ועיצוב דירות בתי מגורים אולמות ומבנים אחרים בעת ביצוע שיפוצים. ניתן באופן תיאורטי כיום לבצע ניסור בטון בקיר שיהיה רק צוהר לדוגמה עבור דלתות שמהווה פתח עבור חלונות או דלתות בממדים אשר נבנו בבתים ודירות פרטיות. כדאי שלפני שמתחילים, לאתר מפקח בניה שהוא גם קונסטרוקטור בעל ניסיון בכדי שיבדוק ויוודא כי לאחר ההסרה לא ייגרם נזק לחוזקו של המבנה או הבית הפרטי, למנוע קריסה של גג או חלק מהמבנה. קירות בטון נבנו על ידי הקבלן או חברת הבניה בכדי שיהיו עמידים מפני מגיעות של טילים או פצצות וייספקו הגנה מיטבית למי שנמצא בניהם שכמעליו גם תקרת בטון. הם מאופיינים בחוזק גבוה ועוביים של הקירות משתנה ממבנה אחד למשנהו. אל תעלו בדעתכם לחצוב עם כלי אלים כמו מקדחה גדולה בעלת רטט, רדו מזה. ייקח לכם כמה חודשים לחתוך פתח לדלת. אין צורך לדאוג שמא עלול להיות בלתי אפשרי לבצע זאת בגלל הימצאותם של ברזלים בתוך הקיר. אבל מומלץ לברר ולוודא שאין באותו קיר מנוסר תוואי של כבלי חשמל או צנרת מים , גז וכדומה. אם ישנם חוטי חשמל בקיר שיחתכו בעת הניסור של הקירות, הקדימו והזמינו חשמלאי מוסמך לניתוקם ואבטחתם טרם שמתחילים. כנל לגבי צנרות אחרות של מים גז או כבלי תיקשורת של טלפון או טלויזיה. בסיום הניסור וודאו כי המנסר וצוותו פינו את פסולת הבניה למקום ראויי לו ולא אל פח האשפה השכונתי או ברחוב. רשויות ועיריות נוטות לתת קנס בגין השלכת פסולת בניה ברשות הרבים

ניסור קיר בטון ניסור בטון לצרכים שונים

קורה לא אחת שמשנים ייעוד של חדר או אולם או חלקו ומעוניינים להעביר צנרת מים לתוכו, אך דא עקע הקירות עשויים בטון מזויין. כאן נכנס לתמונה חיתוך בעזרת יהלום או מקדחת יהלום בקטרים שונים עבור כניסת מים ועבור יציאה של ביב השופכין כלפי חוץ לרוב דרך הרצפה. הדוגמאות הינן רבות גם עבור השחלת ארובה של קמין, או פתיחת צוהר קטן דיו למעבר פורצים אך מספיק גדול עבור האיוורור. ידוע שבמקלטים יש גז ראדון במסוכן לבני אדם ונספג בגוף בעת נשימה. כבעלי ניסיון של מספר שנים רב פעלנו בעבר גם מול קירות בטון רחבים מאוד, כאלו שעוביים גדול מהרגיל בבתים פרטיים. במקרה שכזה השתמשנו במסור ייעודי גדול יותר שהצליח לחדור את כל הקיר עד לצידו השני. גם בעת ניסור קיר ממד יש להתייחס לכמה פרמטרים חשובים כדי למנוע נזק למבנה

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!