קידוח בטון מקצועי

קידוח בכל סוגי בטון קיימים עם מקדחי יהלום בקטרים שונים
קיימים כמה אפשרויות לקידוח בבטון , קידוח בטון ידני עד קוטר של 4 צול אשר מיועד לביצוע במקומות קטנים ובקירות בלוקים הבנויים מבטון או בקירות מצופי אבן דקורטיבים מבלי לפגוע בעיצוב והאסתטיקה של איזור הקידוח.
השיטה השניה הינה הנפוצה יותר והמוכרת בקרב אנשי המקצוע בענף המורכב הזה. היא מבוצעת במכונת קידוח מיוחדת הניצבת ונשענת על רגל, הרגל של המכונה מקובעת לקיר או לרצפת הבטון על ידי דיבל הנינעץ במשטח או בקיר.
ניתן לחבר את רגל המקדחה גם לקיר בלוקים אולם אופן החיבור הוא שונה בתכליתו. מאחר ולא ניתן לקבע את רגל המקדחה עם הדיבל הייעודי, קיים פתרון טכני יעיל של העברת מוט הברגה עד לפני השטח החיצוניים של הקיר מצידו האחר, כאשר הוא מאובטח עם פלטקה ( משמע פלטת ברזל חזקה) ורחבה מספיק לייצירת שטח מגע ואחיזה הדוק ויציב דיו.

תהליך קידוח בבטון

לאחר שבעלי המבנה וידא ובדק כי אין מניעה לקידוח במיקום שבחר ( כגון מכשולים של צנרת חשמל, מים או קווי תקשורת וכדומה..) ראשית מבצעים מדידות וסימון מיקום הקידוח המיועד.
סימון מיקום הרגל התומכת את המקדחה וקיבוע על ידי דיבל פלדה ובורג מאסיבי.
קיבוע הרגל וחיזוקה עם אום סגירה והידוק, הרכבת המנוע על הרגל המחוברת לרצפה.
חיבור כוס המקדח בעל הקוטר הנידרש לקידוח, ומירכוז הכוס בהתאם לסימן של מרכז הקדח המיועד.
מקדחה זו אמורה לפעול ולקדוח רק לאחר שחיברנו מקור מים לצורך צינון איזור הקידוח ובעיקר של המקדח הרחב, היות שבעת הפעולה קיים חיכוך רב ונוצר חום מאוד גבוה בין הסיגמנט לבטון ומוטות הברזל הייצוקים בתוך הבטון שבו מבצעים את צוהר המעבר ולרוב עבור העברת צנרת מים, תעלת איוורור או לארובה של קמין ותנורי חימום. בעת הקידוח כאמור החיתוך הינו חד ומדוייק ואם ישנם ברזלים הממוקמים בתוך הרצפה שנוצקו עם הבטון המקדח ונכון לאמר שבבי היהלומים שבראש המקדח חותכים אותם.

קידוח ברצפת בטון

קידוח ברצפת בטון עם מקדחה יעודית שיש בה שבבי יהלום תעשייתי לפתיחת מעבר באופן יעיל הרבה יותר מאשר – ביצוע חציבה אלימה עם פטישון חזק ורוטט במהירות המפורר בטון מזויין ומערער את חוזקה של הרצפה ומפרק אותה לעיתים גם מעבר לנידרש ולגודל החציבה הרצוייה. גם העלות של קידוח מול החציבה טובה יותר בהרבה ואפילו זולה יחסית.

ניסור בטון ביהלום

ישנם כמה כלים המתאימים לחיתוך ופריצת פתחים בבטון שהינם יחסית סטנדרטיים במידה ועוביו של הקיר או שטח החיתוך הינו קטן וקל יחסית מבחינה טכנית לניסור. בעוד שפעולת ניסור בטון ביהלום מועידים למקרים אחרים המאופינים בהימצאות של קיר בטון מזויין וחזק המכיל בתוכו ברזל עבה ושטח העבודה או גודל המכלול הוא הרבה יותר עבה וגדול. בטון בשונה מחמרי בניה אחרים כמו עץ או אלומיניום הוא חומר מאוד חזק אשר אין למצוא אותו בטבע במצבו הנוכחי אלא מיוצר באמצעים כימיים וטכנולוגיים קיימים.
הבטון מורכב מצמנט בתוספת של מים חול ולעיתים חצץ או שבבי אבן כמו זיפזיפ ושאר תוספות. עירבוב ושילוב נכון ביחס של כל מרכיב קובע את חוזקו קשיותו ועמידותו. בטון מזויין נהוג לכנות את אותו התוצר בשילוב של ברזלים היצוקים בתוכו ותורמים מאוד לעמידותו. בעת בניית של עמודים או כל מרכיב אחר במבנה לאחר שלב הטפסנות ובניית תבנית היציקה שופכים את התערובת הסמיכה לאחר שעורבבה טוב טוב אל איזור היציקה ודוחסים אותה באופנים שונים בכדי למנוע היווצרות של בועות או כיסי אוויר ורווחים. לאחר ההתקשות ממתינים כשבוע ואז החומר הזה חזק מאוד. תכונות אלו של חוזק וזמינות חמרי הגלם ממחצבות וממפעלי בטון תרמה מאוד להתפתחות מקומות המגורים וענף הנדלן בכל רחבי העולם שהובילה כבר בראשית המאה הקודמת להקמת גורדי שחקים שללא הבטון ספק אם היו מגיעים לתוצאות אלו.

ניסור יהלום

משום כך כאשר קיים צורך להסיר חלק ממבנה הבנויי מבטון הדרך הטובה והמהירה יותר לביצוע זה באמצעות ניסור בטון עם מסור יהלום. היהלום והכוונה ליהלום תעשייתי לגופו של עיניין הניסור, הינו מינרל בעל קשיות וחוזק הכי גבוהים הידועים לאדם. אמנם כיום כבר מייצרים יהלומים לתעשייה בדחיסת פחמן בלחצים עצומים ומשום כך עלותו קטנה יותר. ישנם אמנם יהלומים מיוצרים ולא שנחצבו בעומקי האדמה שמיועדים גם לעיטור תכשיטים ואביזרי אופנה אחרים. בגלל תכונותיו שאין שני להם נעשה בהם שימוש בענפי תעשיה שונים לחיתוך וניסור ובכללם ניסור בטון. חוזקו יופיו נדירותו של היהלום ועלות החציבה והכרייה הם שאחראים למחיר הגבוה שלהם. וחבל שגם כיום ישנו ביקוש שהולך וגדל עם השנים בקרב בני האדם למחצב טבעי יחודי זה שנוצר במעמקי האדמה במשך כמה מליוני שנים. ניסור עם מסור יהלום הינו מדוייק וברמת גימור טובה מאוד, ונותן לך את הביטחון לקיצור משך העבודה ועם הרבה פחות לכלוך ושאריות של בטון וחלקים חדים ובולטים. בדומה לגג בטון ניתן לבצע ניסור תקרת בטון במבנים או בתים פרטיים המכילים קומות.

חברת מוברס ניסור וקידוח בטון  עוסקת בניסור ובקידוח בבטון מזוין, ומעניקה פתרונות מיידיים לכל צורכי הלקוח הפרטי והעסקי בכל רחבי הארץ.
אנו מבצעים מגוון רחב של עבודות – החל בניסור קירות לצורך הצבת חלון או דלת וכלה בפרויקטים רחבי היקף דוגמת ניסור גשרים והריסת מבנים.
מוברס ניסור וקידוח בטון בעלת 20 שנות ניסיון וידע מקצועי עם רקע טכני נרחב הניסיון המעשי רב השנים והמיומנות שרכש, מאפשרים לחברה לספק פתרונות ומענה מושלמים לכל דרישות הלקוח.
מוברס ניסור וקידוח בבטון מלווה על ידי  הנדסאי בניין ומנהל עבודה מוסמך ורשום, שהינו גם מפקח בניה ומעסיקה צוותי עבודה מיומנים ואחראיים שקיבלו הכשרה מקצועית. החברה עושה הכול על מנת להעניק ללקוחותיה עבודות ברמה גבוהה במיוחד, המניבה חיסכון בכסף ובזמן יקר.
כאופציה תחליפית יעילה לחציבה אגרסיבית ישנה אפשרות טובה בהרבה וקרוייה ניסור בטון מקצועי שאמור להעשות בכמה שלבים מקדימים של בדיקה והכנות. תהליך הבדיקה של המכלול לניסור, עובי הבטון ואיתור ברזל יצוק בתוך הבטון בכדי לאמוד את קושי הפעולה ואפשרות החיתוך. מומלץ לא לבצע ניסור בטון ללא נוכחות של מפקח בניה או קונסטרוקטור באם הוא ביצע את התכנון. כאשר מתכוונים לנסר גג או חלקו של מבנה אשר נמצא תלויי על תומכות או עמודים וקירות יש להקים תומכות מתאימות בכדי למנוע צניחה של החלק המנוסר כלפי מטה גם עקב כללי בטיחות ובנוסף בכדי למנוע נזק למשטח מתחתיו כגון רצפה או מחיצות ואביזרי ריהוט. בעת ניסור קיר יציקת בטון או חיתוך מחיצה לפתיחת דלת מעבר – בדרך כלל בממד אם המדובר בבית פרטי – עדיף להשתמש בנוזל סופג אבק כגון מים אשר מונע פיזור חלקיקים קטנים ויוצר לא מעט ליכלוך בבית. אין זה מבטיח כי לא יפוזרו גרגרים קטנים בסביבת העבודה, אולם ההבדל מאוד משמעותי וניכר בסיום החיתוך.

ניסור בטון כללי ניסור בטון לצרכים שונים

בעת התקנת מזגן יש צורך לפרוץ קדח צר בקיר מבטון היות שבתי אב רבים בחרו לשכן את אחד מבני המשפחה בממד כחדר מגורים לכל דבר ועיניין. טעות נפוצה של מתקינים הינה להשתמש במכשיר חציבה כוחני כמו קונגו או בלשון העם פטישון והחציבה אלימה ומרעידה את כל הבית וגם נמשכת לא מעט זמן עד שמצליחים להרחיב את הקדח מספיק, כדי שאפשר יהיה להעביר דרכה את צנרת המזגן. ניסור בטון ביהלום שעושים לרוב בגג בתים לצורך יצירת פתח או צוהר מעבר, כמו של ארובת תנור קמין בין אם הוא חשמלי, או פועל על עיקרון שימוש בגז או שריפת בולי עץ. החיתוך הינו מדוייק ועגול כאשר הקוטר של הארובה זהה לזה של הנקב שנוסר. רמת הגימור של מסור היהלום גבוהה ומה שנישאר אחרי כן זה למרוח חומר דביק לאיטום וכדאי שיהיה איכותי בעל מקדם התחממות של טמפרטורה גבוהה לשמור על עמידות האיטום.

ניסור גג בטון

לקראת תוספת בניה נאלצים לעיתים בעלי הבית גם אם המדובר במבנה קרקע כמו קוטג או וילה, לשקול להוסיף עוד חדר או שניים מעל הגג היות שאילוצים בירוקרטיים וטכניים לא מאפשרים הוספת חלק לדירה הקיימת ישירות על הקרקע. משום כך האפשרות הינה בנייה לגובה. אולם אם הגג נמצא בשיפוע ועל גביו מונחים רעפים, האילוץ מנחה אותם לבצע ניסור גג בטון קיים ולאחרי כן יציקת הגג מבטון מזויין עם ברזלים בשנית רק שהפעם בזווית אופקית שטוחה. את ניסור הגג המשופע הזה צריך ליישם רק לאחר שבוצעו כל ההכנות יחד עם הוראות והנחיות של קונסטרוקטור מומחה, וגם מפקח בניה בהתאם לשירטוטים של אילו קורות יש להשאיר ומה לנסר. לפני ההתחלה מעמידים ומייצבים תומכות ופיגומים כשאר את חלקי הבטון החתוכים מאבטחים בעזרת מנוף המחובר לכל גוש עם שרשראות או כבלים חזקים דיים לשאת משקלים של כמה טונות .

ניסור משטחי בטון מחיר ניסור בטון כולל משטחי בטון

אמת המידה של רוב החברות זה לפי אורך החיתוך. הם מנוסרים לקוביות של שתי וערב בסופו של דבר בגדלים מסויימים בהתאם כמובן לעובי הבטון. משמע מחיר לפי מטר רץ. משום כך ובחשבון פשוט ככל שיש יותר גדלים של קוביות מנוסרות – המחיר כביכול קטן יותר. הגזמה ייתרה של קוביות גדולות מאוד עלול להוות בעייה בעת הפינויי והיכולת של המנוף או הפועלים לשאת משקלים כבדים אלו. לבעלי בתים משותפים אשר מעוניינים להגדיל את שטח הצמחייה שבגינה על חשבון משטח או רצפה שהיא יציקת בטון המיועדת לשימוש של מדרך אולם עומדת כאבן שאין לה הופכין ולא נעשה בה שימוש יומיומי הדבר אפשרי גם אם שזורים בה ברזלים ועובייה מגיע עד כדי 20 סנטימטר. למרות שהעובי בדרך כלל נע בן 6 ועד 15. בצורה זו לאחר החיתוך וההפרדה מפנים את הפסולת שנוסרה, ולמהדרין שבניכם גם את הבסיס של המשטח שברובו זה תערובת של חצץ וחול או חומר בסיס המכונה מחלוטה ומשמש גם לרוב כאחת השכבות של הכבישים. אחרי כן אפשר להביא אדמת שתילה ולנטוע צמחים ופרחים מלבבים והרבה יותר נעימים לעין המתבונן מאשר אותו המשטח מבטון מזויין שהיה קודם. אין הבדל בקושי של החומר ממנו בנוייה הרמפה גם אם בילקה העליון יש ציפויי של אבני קטנטנות או שהוא מכיל בתוכו חצץ או זיפזיף קטנטנים שנועדו לחזק את הקשיות שלו ולמנוע סדקים. .

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!