הריסת מבנים היא פעולת בנייה הדורשת היתר בנייה מהרשות המקומית ופיקוח של מהנדס מבנים מומחה. חברת מוברס מבצעת הריסת מבנים באמצעות כלים, ציוד ושיטות טכנולוגיות מתקדמות. בין לקוחותיה נמנים גופים ציבוריים מפורסמים, חברות עסקיות, רשויות מקומיות, לקוחות פרטיים ועוד. צרו קשר עם חברת מוברס כדי לשמוע המלצות מלקוחות מרוצים על ההליך המקצועי והמיומן של הריסת מבנים. צוות החברה ממתין לפנייתכם.

הריסת מבנים היא באמצעות ציוד מכני הנדסי

הריסת מבנים
הריסת מבנים

שיטות שונות של הריסת מבנים
השיטה הנפוצה ביותר של הריסת מבנים היא באמצעות ציוד מכני הנדסי. הכלים שבהם משתמשים הם דחפורים או באגרים ופטיש חציבה. בעת הריסת מבנים גבוהים מחברים את פטיש החציבה לזרועו הארוכה של הבאגר וכך אפשר להגיע לכל מקום, גם אל המקומות הגבוהים.

הריסת מבנים באמצעות כלים ידניים – בשיטה זו מפרקים בעדינות רבה את חלקי הבניין, חלונות, דלתות, קורות עץ, ברזל, רעפים ועוד. הריסת מבנים בכלים ידניים נעשה מסיבות בטיחותיות כדי למנוע פגיעה בעוברי אורח, ברכבים ובשכנים. לעתים הריסת מבנים באמצעים ידניים מתבצעת כדי להציל חלקים מהבית ההרוס ולעשות בהם שימוש חוזר.

הריסת מבנים בשיטת ניסור והנפה – זוהי שיטה בטוחה, אך מורכבת יותר. את המבנה מפרקים לגורמים וכל חלק המיועד להריסה נקשר למנוף ולאחר קשירתו מנסרים אותו. בשיטה זו המבנה שומר על יציבותו ולא חלה עליו סכנת קריסה.

הריסת מבנים באמצעות פיצוץ – באמצעות פיצוץ מבוקר הורסים את כל המבנה במספר שניות. הריסת מבנים באמצעות פיצוץ מבנים נעשית בעיקר במבנים גבוהים במיוחד כאשר תנאי השטח מאפשרים זאת. לעתים, מעדיפים להרוס את המבנה באמצעות סדרה של פיצוצים קטנים ומבוקרים.
דחפור מקצועי להריסת מבנים

הריסת מבנים בשיפוץ דירות ובניינים

בעת שיפוץ דירות הורסים בדרך כלל את הקירות הפנימיים. כאשר עובי הקירות הוא בן עשרה סנטימטר קל להרוס אותם באמצעות פטיש במשקל של שניים עד שלושה קילו.

בעת הריסת קירות פנימיים חשוב לוודא כי לא תהיה פגיעה בחוטי חשמל, בחגורות בטון, בקורות בטון ועוד כדי לא לפגוע ביציבות המבנה ובתשתיות.

לעתים הריסת קירות פנימיים מסובכת ומורכבת יותר מאשר הריסת מבנים בשלמותם. במקרים של שימור בתים, מבצעים רק את הריסת הקירות הפנימיים ושומרים על המעטפת החיצונית של הבניין. כדי לשמור על יציבות המבנה ולמנוע קריסה בונים מערכת של קירות תומכים מפלדה עד להשלמת הקירות הפנימיים וליצירת חיבורים חזקים בין הקירות הפנימיים והמעטפת החיצונית.

הריסת מבנים בתמ"א 38/2
תמ"א 38 היא תוכנית מתאר לחיזוק מבנים בפני אסונות כמו רעידת אשמה ועוד. כדי לעודד את בעלי הדירות לחזק את המבנים מעניקה התוכנית תמריצים כלכליים רבים.

בחודש פברואר בשנת 2010 הורחבה התוכנית של תמ"א 38. התוכנית החדשה מאשרת את הריסת המבנים ובנייה מחדש במקום חיזוק המבנים הקיימים כפי שהיה התוכנית הישנה.

הריסת מבנים ובנייה מחודשת עדיפה, לדעת מהנדסים רבים, על חיזוק המבנה. לטענתם גם מבנה מחוזק הוא עדיין מבנה ישן שאינו מסוגל תמיד לעמוד בכל העומסים והמשקל הרב בעת אסון אדמה.

חברת מוברס מבצעת הריסת מבנים במיומנות ובמקצועיות
ביצוע הריסת מבנים בתוך העיר מאופיין בקרבה לאוכלוסייה, בצפיפות מבנים, בקרבה לחוטי חשמל טלפון ועוד. חברת מוברס מבצעת הריסת מבנים באזורים עירוניים במיומות, במקצועיות ומתוך שמירה על כללי הבטיחות המחייבים. הניסיון רב השנים הקנה לצוות החברה ידע וניסיון בביצוע הריסת מבנים באזורים עירוניים.

חברת מוברס מבצעת הריסת מבנים בשיטות מתקדמות ובשילוב של ציוד חדיש ועדכני. הודות לידע ולציוד המתקדם הריסת המבנים נעשית בזמן קצר יחסית בהקפדה על הבטיחות ובכפוף לתנאי ההיתר ולפיקוח הנדסי.

הריסת מבנים בלתי מקצועית עלולה לגרום לנזקים כבדים ואפילו לאסון. תנו לטובים ביותר לעשות את העבודה.

צרו קשר עם חברת מוברס כדי לבצע הריסת מבנים בטוחה ומהירה.

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!