במסגרת הגל הירוק ששוטף את העולם בסערה, התחום של פינוי פסולת תופס מקום מרכזי.

אפילו במדינתנו הקטנה ואולי בגלל שהיא קטנה, יש כיום מודעות גדולה לתחום של המחזור. באמצעות העידוד של הציבור להתמיד במגמה הצומחת של פינוי פסולת, אנחנו למעשה משיגים שתי ציפורים במכה אחת.טרקטור מפנה פסולת ראשית, פינוי פסולת מנקה לנו את סביבת המחיה ומונע זיהום סביבתי. בנוסף, החברה שמבצעת את הפינוי בפועל, למעשה ממחזרת בצורה חכמה את סוגי הפסולת השונים. למעשה, מהלך הפינוי הוא השלב הראשון מתוך ההליך השלם של מחזור פסולת אורגנית. הרי פינוי ללא המשך טיפול לא תורם דבר. כיום הולכים ומוקמים לא מעט מפעלים שמתמחים בטיפול בפסולת. ישנם חומרים כגון נייר, מתכת זכוכית ופלסטיק ממוחזרים שכבר מזמן הפכו לעסקים מסחריים בפני עצמם.

פינוי פסולת בניין

בעיקרון ניתן למחזר את כל סוגי הפסולת. הכל זה עניין של תקציב וחישובי עלות מול תועלת.

הליך הניקיון איננו קשור או מותנה בהליך המחזור. הרעיון שמסביב לפרויקטים שהולכים ומתרחבים הוא למנוע זיהום סביבתי מתוך ראיה ארוכת טווח לגבינו, לגבי ילדינו ולגבי נכדינו. עיקר המאמצים נעשים בתחומי התעשייה שם כמות הפסולת הינה גדולה במיוחד. בתחום של המגזר הביתי אמנם משקיעים גם כן תקציבים לא מבוטלים בתחום של פינוי פסולת אך הכמויות הרבה יותר קטנות. גם בתחום החינוך מושקעים לא מעט משאבים בחינוך של התלמידים על החשיבות של פינוי פסולת למען שמירה על איכות הסביבה. משסיימנו את תיאור פריסת הפינוי של הפסולת ניתן לעבור אל שלב המחזור. כאמור, ככול רמת המודעות למחזור עולה, כך גם כמות הפסולת שממוינת ונאספת.

פינוי פסולת ומחזור הטרקטור אוסף פסולת

כיום יש מספר חברות שמתעסקות בתחום של פינוי פסולת.

 

ברוב המקרים אלו חברות שמפעילות מערך שלם של משאיות שעוברות מספר מסלולים ועוסקות במהלך של פינוי פסולת. אם מוסיפים בחשבון שהכנסת העבירה חוק שמחייב למיין את כל הפסולת הביתית לארבעה קטגוריות שונות, אז היקף הפעילות של החברות שמתמחות בתחום של זה רק ילך ויגבר. חברת מוברס ניסור בטון, הינה דוגמא לחברה שליבת העסקים שלה זה תחום ניסורי הבטון אבל מתוך הירתמות למען הדורות הבאים בנתה מערך שלם של פינוי פסולת מחד ומחזורה מנגד. כל שנותר זה לקוות שעוד חברות ילכו בעקבותיה כך שנראה יותר פעילות של נקיון ומחזור.

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!