קידוח וניסור בבטון דורש מקצועיות ודיוק. כאשר באים להזמין חברה אשר מבצעת ניסור בטון חשוב לבדוק את מקצועיות החברה וצוות העובדים שלה. יש לעבוד עם כל האישורים הנדרשים בתחום ולפעול תוך שמירה על בטיחואדם מנסר בטוןת בעבודה ומניעת נזקים לסביבה. חברה מקצועית תבצע במהירות וביעילות את העבודה רק לאחר חתימה על חוזה באופן מסודר והכנת השטח לניסור הבטון או לפרויקט קידוח. כל פרויקט בתחום ניסור וקידוח בטון מתאפיין באופן אחר אך יש נקודות המפורטות במאמר זה עליהן יש להקפיד לפני ביצוע העבודה והזמנת חברה לקידוח וניסור בטון.

נקודות חשובות לפני הזמנת חברה לעבודות בטון

סקר שוק

לפני הזמנת חברה לניסור, חשוב לערוך סקר שוק ולבחור בחברה מקצועית בעלת מוניטין וניסיון בתחום. אין למהר ולבחור בחברה המציעה מחיר נמוך אלא יש לבדוק כי החברה בעלת ותק וניסיון. ניסיון יביא לעבודה מדויקת תוך הקפדה על כללי הבטיחות ועמידה בזמנים.

תכנון מדויק

חשוב לפעול בהתאם לחוק הישראלי ולפעול עם כל האישורים הנדרשים מכיוון שבבטון יש תשתיות כמו צינורות גז, כבלים של חשמל, כבלים של תקשורת, צינורות מים, צינורות ביוב ועוד. יש לדאוג לניתוק הכבלים, חשמל וצינורות מראש ולפעול בהתאם להנחיות מהנדס הבנייה של הפרויקט ובהתאם לתיאום פעולה עם הרשות המקומית במידה ומדובר על פרויקט הכרוך בהפסקת זרם חשמל נקודתית או סגירת צינורות מים וכד'.

הכנת הציוד המתאים ובטיחות בעבודה

פרויקטים בתחום ניסור וקידוח משתנים מפרויקט לפרויקט. חשוב כי נציג חברת הקידוח יגיע להכיר את השטח ולקבל שרטוט או הנחיות כתובות מהקבלן המבצע. לאחר תיאום ציפיות והבנת הפרויקט יכוה חברת הקידוח והניסור לשלוח את הציוד המתאים לפרויקט, כמו ניסור חדר מדרגות או ניסור ממ"ד ועוד, ולהגיע עם צוות מקצועי ומיומן בהפעלת הציוד. חשוב לבדוק את תקינות הציוד מראש ולדאוג למקום נוח בו ניתן לפרוק את הציוד היקר ולהגיע לשטח. במידה וזקוקים למעלית כדי להרים את מכשירי הניסור יש לתאם זאת עם החברה ולבדוק מי מספק את המנוף בשטח.

אחריות משפטית

חשוב ללוות את הפרויקט עם ייעוץ משפטי מכיוון שנהוג בשוק כי חברת הניסור והקידוח בבטון אינה אחראית על נזקי תשתית או נזקים הנגרמים לרכוש שאינו מפונה מהמקום או מוגן. יש לדאוג לפינוי השטח באופן מסודר ולכסות ציוד יקר ערך בגלל האבק הרב המתפזר במהלך קידוחים וניסורים.

פינוי פסולת

קידוח וניסור בטון כרוך בפסולת רבה אותה יש לפנות לאתרי אשפה מסודרים ובאופן חוקי. חשוב להוסיף בחוזה העבודה נקודה לגבי פינוי הפסולת והאם החברה המבצעת מפנה את הבטון והפסולת או שזו אחריותו של הלקוח אשר מזמין את העבודה. יש לדאוג למכולות לפינוי פסולת ולצוות מיומן שידאג לנקות את השטח אחרי העבודה.

סימון נקודות ניסור וקדיחה

אחד הנושאים החשובים ביותר לפני תחילת העבודה הוא סימון מדויק של נקודות הקדיחה או הניסור. סימון מדויק יביא ליעילות בעבודה ולביצוע מדויק.

סגירת תפריט
התקשר עכשיו!