[brb_collection id="6086"]ניסור בטון ביהלום - בולדוזר פיתוח ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון הוא אחת מעבודות התשתית החיוניות ביותר שיש, כאשר בין המצבים בהם הוא דרוש ניתן להצביע על הריסת מבנים, שבירת קירות, הרחבת חלונות או דלתות, הכנת תשתיות עבור מערכות חיוניות (דוגמת אינסטלציה, חשמל או גז) – והרשימה עוד ארוכה.

מה שחשוב להדגיש הוא שיש דרכים שונות לביצוע המלאכה הזו, כל אחת עשויה להתאים במצבים שונים. ניסור בטון ביהלום נחשב בעיני רבים לאופציה המועדפת כיום, בזכות רשימה מרשימה של יתרונות אליהם נתייחס במאמר הנוכחי.

מה זה בכלל ניסור בטון ביהלום?

כשאנחנו מדברים על ניסור בטון ביהלום, אנחנו מתכוונים לניסור הנעשה באמצעות כבל המצופה בשכבה קשיחה של יהלום. הכבל מקבל את תפקיד המסור החשמלי, אולם מבצע את הניסור בעוצמה מרשימה פי כמה. זה לא מפתיע: אחרי הכול, יהלום מוגדר כיום כחומר החזק ביותר שתוכלו למצוא בטבע. מעצם כך הוא למעשה החומר היחידי שיכול לחדור את הבטון בצורה משביעת רצון בחלק גדול מהמקרים. הניסור מתבסס על ציוד משלים, הכולל מקדח ייעודי, כבל יהלום, שרשרת בטון וכמובן שגם את מכונת הקידוח שלוקחת על עצמה את עיקר ההיבט התפעולי.

ניתן להשתמש בניסור בטון לאינספור מטרות, כאשר ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות הופכות את השירות לנגיש פי כמה בהשוואה לעבר. במילים אחרות: אם אתם מחפשים חברת ניסור בטון מהשורה הראשונה בישראל, סבירות גבוהה שהיא תבצע עבודות ניסור בטון ביהלום כחלק מרכזי בפרופיל הפעילות שלה.

כל הסיבות לשקול ניסור בטון ביהלום

ניסור בטון ביהלום מגלם בתוכו כמה יתרונות מרכזיים, שמסבירים מדוע הוא נחשב כיום למבוקש יותר מאי פעם. היעילות הגבוהה של היהלום מאפשרת להשתמש בו במגוון רחב מאוד של תרחישים ולהגיע למקסימום תוצאות במינימום זמן (מה שגם עשוי לחסוך כספים בטווח הארוך, כפי שנרחיב מיד). ניסור בטון ביהלום מגדיל את הסיכויים לכך שתבצעו את העבודה בדיוק כפי שאתם מצפים, כאשר מדובר באחת השיטות היותר גמישות שאפשר לחשוב עליהן.

עבודת הניסור ביהלום מציעה דיוק חסר תקדים, מה שמגדיל את הסיכויים לביצוע מוצלח של המשימה – גם כאשר מדובר במשימה הנחשבת מראש למורכבת יותר, דוגמת יצירת פתחים מדויקים בעלי צורה עגולה או סוגי מבנים בהם ציוד הניסור הסטנדרטי אינו מספיק. עובדה זו גם מונעת חלק מ"תופעות הלוואי" של עבודת ניסור שאינה מקצועית מספיק, דוגמת פגיעה בקיר ובתשתיות חיוניות אחרות של המבנה. הדיוק המושלם עשוי להקטין את הצורך בשבירה מיותרת של קירות או חלקים אחרים מתשתיות המבנה, ובכך תורם להקטנת העלויות.

ניסור יהלום אף מונע לכלוך ואבק, הן בזכות הדיוק והן כתוצאה מהעובדה שהניסור נעשה פעמים רבות בשילוב עם התזת מים. מכאן שניתן לחסוך עלויות וזמן עבור הניקיון והחזרת המקום לשגרה, ובנוסף למנוע את הסיכונים בחשיפה לאבק שעלול להיות רעיל. השיטה נחשבת לשקטה ומקטינה למינימום האפשרי את הפגיעה הסביבתית.

עלויות הניסור

שאלה שבוודאי עלתה אצלכם בנקודה הזו היא מהן העלויות הצפויות עבור עבודות ניסור בטון ביהלום, והאם מדובר בשיטה יקרה יותר בהשוואה לסוגי ניסור אחרים. האמת היא שקשה למצוא לה תשובה חד משמעית. על פניו, ניסור בטון מחיר עשוי להיות יקר יותר כאשר הוא נעשה בשיטת היהלום. מדובר כאן אחרי הכול בעבודה מתקדמת יותר, הדורשת ציוד יקר שאין בהכרח ברשותה של כל חברה הפועלת בתחום.

עם זאת, יכול מאוד להיות שניסור בטון באמצעות יהלום יוכיח את עצמו כמשתלם יותר בטווח הארוך. ראשית, כי ייתכן שהפער במחירים לא יהיה משמעותי יתר על המידה. שנית, כפי שציינו קודם לכן הוא עשוי להגדיל את הסיכויים לעבודה מדויקת ומקצועית, ובכך למנוע חלק מהעלויות הנלוות המאפיינות את השיטות המסורתיות האחרות.

ניתן בהחלט לבצע השוואת מחירים בין שחקנים שונים הפועלים בשדה המשחק, מכיוון שאתם עשויים להיתקל בטווחי מחירים שונים. ברוב המקרים רצוי שלא להתבסס על המחיר בלבד, כלומר, לא בהכרח לבחור בהצעה הזולה ביותר בה אתם נתקלים (לו מכיוון שיכול להיות שמסתתרים מאחוריה עבודה שאינה מקצועית מספיק, שירות לוקה בחסר ושאר כשלים). מחיר נוח יכול לבוא במקביל למקצועיות, לוותק ולשירות אדיב, אבל רצוי שלא במקומם.

על בטיחות לא מתפשרים

כיאה לעבודות מורכבות דוגמת ניסור בטון, ובהתחשב בציוד הכבד עליו מתבססים, אתם לא יכולים לקחת סיכונים בבחירת החברה שתבצע עבורכם את המשימה. הבדיקה הבסיסית שרצוי לבצע היא לגבי הניסיון של החברה, בדגש על עבודות מהסוג הזה. רצוי לראות בדיוק מהם הפרויקטים בהם החברה עוסקת ולהתרשם מסדר הגודל שלהם, מההתאמה שלהם למשימה הספציפית שלכם וכן הלאה.

חשוב לוודא מראש שהחברה המיועדת אכן מקפידה על כל דרישות ודגשי הבטיחות, ומחזיקה בהיתרים הנדרשים: למשל רישיון לעבודה בגובה. ודאו שהחברה אכן מעבירה את העובדים שלה הדרכות מקצועיות נקודתיות, והעדיפו חברה שמתחייבת לכך שבמהלך ביצוע הניסור יהיה נוכח בשטח מנהל שיהיה אחראי על ביצוע העבודה ושמירה על בטיחותה.

מומלץ לתאם עם החברה מראש את כל היבטים הפרויקט, לרבות המחיר הדרוש, לוח הזמנים, האופן שבו יתבצע הניסור, שאלת האחריות וכן הלאה.

מחפשים ניסור בטון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
תוכן עניינים
כתבות בנושא
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 11 ביקורות
×